#1 2026-06-20 22:22:43

jokeR
Учасник
Зареєстрований: 2024-12-12
Повідомлень: 201

Снабберний RC ланцюжок паралельно симістору

Хто в курсі, яка його роль? В інтернетах пишуть різне.. Про індуктивне навантаження, хибні спрацьовуваня.. Але якщо у нас симістор з управлінням через оптрон з zero-cross - симістор і вмикається і вимикається при нульовій напрузі на ньому і нульовому струму, і викидів напруги бути не повинно? Чи все не так просто?

Неактивний

#2 2026-06-20 23:04:14

dimich
Учасник
Зареєстрований: 2023-12-01
Повідомлень: 844

Re: Снабберний RC ланцюжок паралельно симістору

jokeR пише:

Але якщо у нас симістор з управлінням через оптрон з zero-cross - симістор і вмикається і вимикається при нульовій напрузі на ньому і нульовому струму, і викидів напруги бути не повинно?

Так якщо навантаження індуктивне, нуль напруги не співпадає з нульом струму. (Edit: а, мабуть маєте на увазі, що вмикається при нулі напруги, а вимикається при нулі струму.)
Крім того, стрибки dV/dt можуть відбуватись не лише по причині закривання симістора.
Також, окрім захисту самого симістора, снаббер може суттєво зменшити EMI.

Остання редакція dimich (2026-06-20 23:15:46)

Неактивний

#3 Вчора 08:06:47

jokeer
Гість

Re: Снабберний RC ланцюжок паралельно симістору

А щодо dv/dt.. воно якось може завадити симістору чи оптрону?

#4 Вчора 12:44:47

dimich
Учасник
Зареєстрований: 2023-12-01
Повідомлень: 844

Re: Снабберний RC ланцюжок паралельно симістору

jokeer пише:

А щодо dv/dt.. воно якось може завадити симістору чи оптрону?

Симістор самовільно відкриватиметься, коли має бути закритим. А так щоб вийшов з ладу - то хіба що тільки велике v, без /dt.
Оптрону навряд чи якось завадить.
Однозначно сказати, чи працюватиме без снаббера стабільно, навряд чи можна, бо залежить від багатьох факторів. З чисто активним постійно підключеним навантаженням може й буде. Також є так звані безснабберні симістори (snubberless triac).
Я би тут розглядав з іншого боку: які аргументи щоб не ставити снаббер. Вартість конденсатора з резистором, місце на платі. І які можливі наслідки, якщо таки працюватиме не як очікується.

Неактивний

#5 Вчора 14:15:01

jokeer
Гість

Re: Снабберний RC ланцюжок паралельно симістору

smile
Це я здалеку зайшов.
Є в мене кавоварка, в якій іноді самовільно вмикається помпа. Дуже рідко.
Неприємно. Розглядаю різні гіпотези. Снабберний ланцюжок присутній, і деталі в ньому живі.

#6 Вчора 15:52:13

dimich
Учасник
Зареєстрований: 2023-12-01
Повідомлень: 844

Re: Снабберний RC ланцюжок паралельно симістору

jokeer пише:

Є в мене кавоварка, в якій іноді самовільно вмикається помпа.

А за яких умов вимикається? Може й через dV/dt, якщо з мережі якась гидота приходить, а на вході нема фільтра. Симісторний снаббер може бути не розрахований на те, що у нас в мережі буває.
Але від одиничного імпульса вмикалося б лише на півперіода, навряд чи взагалі було би помітно.
Може й оптопара починає трохи відкриватись, і цього стає достатньо. Світлодіоду багато не треба. Заземлення ж мабуть немає? Спробуйте перевернути вилку в розетці, іноді допомагає smile

Неактивний

#7 Вчора 16:23:00

jokeer
Гість

Re: Снабберний RC ланцюжок паралельно симістору

Та якби ж воно відтворювалось..
Перед оптопарою транзисторний ключ і процесор. Якщо уявити що проц іноді підвисає.. простіше викинути ті мозги і вкрячити ардуїну wink

#8 Вчора 16:57:36

dimich
Учасник
Зареєстрований: 2023-12-01
Повідомлень: 844

Re: Снабберний RC ланцюжок паралельно симістору

Потужність же невелика? Якщо там тільки on/off, то реле має буде достатньо.
Або діодний міст + мосфет. Тоді оптопара все одно потрібна, і якщо проблема саме через неї, то треба вживати заходів.
А снаббер в будь-якому разі краще залишити.

Неактивний

#9 Вчора 19:38:13

dimich
Учасник
Зареєстрований: 2023-12-01
Повідомлень: 844

Re: Снабберний RC ланцюжок паралельно симістору

jokeer пише:

Та якби ж воно відтворювалось..

Маю на увазі, за яких умов вимикається після того як самовільно увімкнулось? Теж саме по собі чи поки не знеструмите?

Неактивний

#10 Вчора 20:10:02

jokeer
Гість

Re: Снабберний RC ланцюжок паралельно симістору

Та отож.  1 раз - тупо ввімкнулось. І не вимикалось після power off. Відправив в гарантійний ремонт.
2 раз - power off - і знову працює. Але це напрягає. В будь який момент воно може спалити помпу - це тупий вібраційний насос.
Спробую мабуть обв'язати якоюсь телеметрією, захисними таймерами і понаблюдати wink але спочатку, мабуть, прослідкую звідки на процесорі береться живлення. Бо якось дуже хитро для симістора так іноді спрацьовувати.

Швидке повідомлення

Введіть повідомлення і натисніть Надіслати

Підвал форуму