#1 2023-05-20 15:55:16

Honey
Учасник
З Київ
Зареєстрований: 2020-09-26
Повідомлень: 371

Як залити HEX в м/к під Windows. Інструкція.

Файл з розширенням .hex - це вже готова скомпільована прошивка для мікроконтролера, її залишається лише завантажити в флеш-память мікроконтролера і вона одразу почне працювати.

Розберемося, як це зробити під віндою найпростіше, як то кажуть "без SMS і реєстрації".

1. Єдина програма, яка нам для цього знадобиться - avrdude, вона портована під вінду, скачати її можна звідси (x64 - 64бітна версія).

2. Інсталювати нічого не потрібно, архів просто розпаковуєм в якийсь каталог, в ньому знаходиться лише три файли. Для прикладу, я розпакував в C:/Users/honey/Downloads/avrdude

3. Переходим в командний рядок. Натискаєм Win+R, в полі для вводу вводим "cmd" (три літери без лапок) і натискаєм Enter. Відкриється вікно, в якому можна вводити команди, це і є "командний рядок".

4. Потрібно перейти в каталог, в який ми розпакували avrdude в п.2 такою командою (тут і далі команди вводяться в командному рядку і натискається Enter):
cd C:/Users/honey/Downloads/avrdude
Середовище готове, в цей же каталог скачуєм або переносим файли .hex

5. Я розгляну найпростіший варіант з Arduino NANO, яка може прошиватися за допомогою бутлоадера через послідовний порт. При підключенні NANO в порт USB в системі створиться COM-порт (він відповідає USB-UART перетворювачу CH340, який напаяний на платі NANO). Необхідно визначити номер цього COM-порта і швидкість, на якій працює бутлоадер в NANO. Для цього пробуєм виконати команду:
avrdude -P COM3 -b 115200 -c arduino -p m328p -U sig:r:-:h
Замість COM3 пробуєм COM4, COM5, ... Замість 115200 пробуєм 57600. Запамятовуєм варіант, який спрацював.

6. Нарешті прошиваєм нашу прошивку (підставляєм правильний COM-порт і швидкість):
avrdude -P COM3 -b 115200 -c arduino -p m328p -U flash:w:example.hex:i

Неактивний

Швидке повідомлення

Введіть повідомлення і натисніть Надіслати

Підвал форуму