Ви не увійшли.
Іноді буває потрібно визначити тип енкодера, а також який із його трьох пінів загальний, не збираючи схему з МК для експериментів. Не проблема, якщо під рукою є логічний аналізатор або двохканальний осцилограф. Але можна обійтись лише мультиметром з режимом продзвонки, і у випадку повнокрокового енкодера, двома світлодіодами.
Контактів всього три, отже пар теж три. Продзвонюємо кожну пару. Якщо одна з них продзвонюється, значить це - напівкроковий (двохквадрантний) енкодер. З таким все просто:
1. Запамʼятовуєм, яка з пар продзвонюється в поточному положенні.
2. Провертаєм енкодер на один клік у сусіднє положення.
3. Шукаєм, яка з пар продзвонюється тепер.
Спільний пін у цих двох пар і є загальний.
Якщо жодна з пар не продзвонюється, то це - повнокроковий (чотирьохквадрантний) енкодер. Ну або просто поламаний
Для визначення його розпіновки придумав наступний спосіб. Знадобиться два світлодіода і мультиметр в якості джерела струму. Важливо, щоб напруги в режимі продзвонки було достатньо для засвічування світлодіода. Або можна взяти будь-яке інше джерело напруги послідовно з резистором, щоб обмежити струм десь до 1-10 мА.
1. Підʼєднуєм мінус живлення (мінусовий щуп) до будь-якого одного з пінів.
2. Зʼєднуєм аноди обох світлодів та підʼєднуєм їх до плюса живлення (плюсовий щуп).
3. Катоди світлодіодів підʼєднуєм до двох інших пінів.
4. ПОВІЛЬНО повертаєм енкодер між двома фіксованими положеннями туди-сюди.
Якщо зʼявляються такі проміжні положення, коли світиться перший світлодіод, обидва одночасно, та другий світлодіод, значить загальний пін - той, куди підключений мінус живлення.
Якщо в будь-якому проміжному положенні світиться або тільки один світлодіод, або два одночасно, і немає такого положення, при якому засвітився би інший, значить загальний пін - той, до якого підключений світлодіод, що може світитись наодинці.
А може хто знає інші, простіші методи? Діліться
Неактивний