#1 2024-06-27 12:04:08

mc90
Учасник
Зареєстрований: 2024-06-27
Повідомлень: 3

Відстеження цілісності ліній

Доброго дня! Виникло питання. Необхадно відстежувати в реальному часі на ПК цілісність ліній. Мається на увазі лінія знаходиться в замкнутому стані чи на одній або декілька є обрив. Скільки таких ліній можна підключити до ардуіно (необхідно близько 41, напруги в лініях немає), яку саме ардуіно необхідно купляти та чи можливо відстежувати цілісність цих ліній в реальному часі, наприклад, в графічному веб-інтерфейсі. Дякую!

Остання редакція mc90 (2024-06-27 14:13:51)

Неактивний

#2 2024-06-27 18:00:13

dimich
Учасник
Зареєстрований: 2023-12-01
Повідомлень: 172

Re: Відстеження цілісності ліній

Щоб визначати, чи в замкненому стані лінія, на неї в будь-якому разі потрібно подавати напругу. Можна подати на всі лінії одночасно, можна подавати циклічно по одній.
Якщо ліній багато, я би взяв потрібну кількість регістрів зсуву і опитував би стан ліній послідовно. Як організувати схему, яку подавати напругу,  як обмежувати струм, яка частота опитування  - залежить від того, якої довжини лінії, які провідники, чи можна зʼєднати один із кінців всіх ліній в загальний, яка допустима затримка між обривом лінії та реакцією системи, та багато інших питань.
Якщо робити на регістрах зсуву, то до керуючого контроллера вимоги мінімальні. Головне, щоб можна було організувати шину SPI, хоча б бітбенгом. А якщо підключатиметься до компа, то можна обійтись і звичайним USB-UART адаптером з виведенними керуючими пінами, і всю логіку опитування організувати на компі.

Неактивний

#3 2024-06-27 22:40:03

Honey
Учасник
З Київ
Зареєстрований: 2020-09-26
Повідомлень: 417

Re: Відстеження цілісності ліній

Подивіться Модуль розширення портів з інтерфейсом 1-wire, в ньому є функція відстеження стану порта, призначена для побудови охоронної системи, може це саме те, що вам потрібно. 1-wire дозволяє почепити на одну шину безліч таких модулів, використавши лише один пін мікроконтролера для керування всіми ними. Або 1-wire можна підключити напряму до лінукс, для роботи з такими модулями є драйвер.

Неактивний

#4 2024-06-28 09:46:33

mc90
Учасник
Зареєстрований: 2024-06-27
Повідомлень: 3

Re: Відстеження цілісності ліній

У мене старий концентратор пожежної сигналізації. Необхідно звязати старий концентратор, його спрацювання з персональним комп'ютером для реєстрації ведення електронного журналу та відображення місця, де було спрацювання. Я думаю ардуіно найпрактичніший варіант дляорганізації данного завдання.

Неактивний

#5 2024-06-28 15:01:42

agrostandartukraine
Учасник
Зареєстрований: 2017-02-20
Повідомлень: 18

Re: Відстеження цілісності ліній

Я робив подібний прилад використовував Arduino Mega плюс обв'язка. Пішить допоможу.

Неактивний

#6 2024-07-18 09:28:39

mc90
Учасник
Зареєстрований: 2024-06-27
Повідомлень: 3

Re: Відстеження цілісності ліній

agrostandartukraine пише:

Я робив подібний прилад використовував Arduino Mega плюс обв'язка. Пішить допоможу.

Доброго дня, пишу!!! Придбав w5100 i A uno. Ви таке робили в фл прог??? Можете схемою поділитися???

Неактивний

#7 2024-07-20 19:24:59

PolArt
Учасник
Зареєстрований: 2021-11-28
Повідомлень: 39

Re: Відстеження цілісності ліній

Якщо кінці шини на значних відстанях, то на двох МК можна реалізувати такий алгоритм. МК-передавач (з драйвером, якщо шина дуже довга) на кожну лінію, по черзі, надсилає пачки імпульсів. На кожну лінію свою кількість імпульсів у пачці. МК-приймач на іншому кінці або щупом, або відразу всі, дивлячись по задачі, аналізує пачки імпульсів на лініях і на засобу індикації відображає де яка лінія.
Тема не нова.

Остання редакція PolArt (2024-07-20 19:25:19)

Неактивний

Швидке повідомлення

Введіть повідомлення і натисніть Надіслати

Підвал форуму