#1 2024-01-14 17:03:31

Shaman2
Учасник
Зареєстрований: 2024-01-14
Повідомлень: 49

Прошу уточнення по оптрону

Усім привіт. Для включення аварійки в автомобілі короткочасно потрібно нажати кнопку аварійки на панелі. Мені потрібно зробити це з ардуіно. Знайшов провід аварійки, він при замиканні короткочасному на мінус вмикає аварійку. І так само при короткочасному замиканні вимикає аварійку

Взяв оптрон з компютерного блока живлення (для гальванічної розвязки ардуіно від автомобіля), на анод (1 контакт) подав +5v від arduino nano, на катод (2 контакт) через резистор 220ом подаю імпульс 500мс від D8
Емітер (3 контакт) посадив на масу, колектор (4 контакт) через резистор 10ом (поставив на всяк випадок, тому що не впевнений) подаю на аварійку. Зараз все працює.

В мене питання:

1) чи обовязково для підєднання до аварійки гальванічна розвязка? Думаю вона не завадить, просто цікаво.
2) резистор на 220ом який диапазон номіналів допускається?
3) резистор на 10ом, яким я перестраховуюсь, чи потрібен він взагалі, а якщо потрібен то які номінали краще?

Остання редакція Shaman2 (2024-01-14 17:04:16)

Неактивний

#2 2024-01-14 21:00:40

dimich
Учасник
Зареєстрований: 2023-12-01
Повідомлень: 137

Re: Прошу уточнення по оптрону

Shaman2 пише:

1) чи обовязково для підєднання до аварійки гальванічна розвязка? Думаю вона не завадить, просто цікаво.

Якщо на проводі з аварійки не такі ж 5 вольт як на ардуіно, то конвертор рівнів має бути. Якщо там навіть 5 вольт, але не від того ж джерела, що живить ардуіно, то також має бути. А сам конвертор може бути як з гальванічною розвʼязкою на оптопарі, так і без розвʼязки на транзисторі. З оптопарою простіше і надійніше.

Shaman2 пише:

2) резистор на 220ом який диапазон номіналів допускається?

Для розповсюдженої PC817 максимально допустимий струм через діод - 50 мА, тобто при 5 В мінімально допустимий резистор: (5-1.25)/0.05 = 75 Ом. Але менше 100 Ом краще не ставити. Впевнено відкривається ця оптопара при 10 мА, тобто обмеження для резистора зверху: (5-1)/0.01 = 400 Ом. Якщо більше, може не спрацьовувати (але ще залежить від струму колектора на виході). 220-330 Ом якраз в оптимумі.

Shaman2 пише:

3) резистор на 10ом, яким я перестраховуюсь, чи потрібен він взагалі, а якщо потрібен то які номінали краще?

Кнопка ж замикає провід аварійки на масу накоротко? Заміряйте струм, який іде через провід при замиканні. Якщо менше 40 мА, то резистор не потрібен, там десь уже стоїть інший резистор. Для PC817 максимально допустимий струм колектора - 50 мА.

Неактивний

#3 2024-01-22 20:26:01

Shaman2
Учасник
Зареєстрований: 2024-01-14
Повідомлень: 49

Re: Прошу уточнення по оптрону

dimich пише:

Кнопка ж замикає провід аварійки на масу накоротко? Заміряйте струм, який іде через провід при замиканні. Якщо менше 40 мА, то резистор не потрібен, там десь уже стоїть інший резистор. Для PC817 максимально допустимий струм колектора - 50 мА.

Заміряв струм. 3,6мА всього. Тобто я так зрозумів що можно навіть резистор в цеп колектора не ставити.
Але я на всяк випадок буду ставити 2-10 ом, що під руку попадеться

Неактивний

#4 2024-01-22 21:54:11

dimich
Учасник
Зареєстрований: 2023-12-01
Повідомлень: 137

Re: Прошу уточнення по оптрону

Shaman2 пише:

Заміряв струм. 3,6мА всього. Тобто я так зрозумів що можно навіть резистор в цеп колектора не ставити.
Але я на всяк випадок буду ставити 2-10 ом, що під руку попадеться

Значить там десь уже стоїть резистор (а інакше при замиканні кнопкою і не може бути). Якщо лінія 12-вольтова, то 3.3 кОм. Плюс-мінус десяток Ом абсолютно ні на що не вплине.

Неактивний

Швидке повідомлення

Введіть повідомлення і натисніть Надіслати

Підвал форуму