#1 2024-01-21 23:50:27

InventoR
Учасник
Зареєстрований: 2024-01-21
Повідомлень: 1

Nodemcu ESP827 та voltage sensor для 2х12в АКБ

Всіх вітаю,
Можливо хтось зможе допомогти, вже декілька nodemcu відправив в смітник, та кабелів usb.
Моя ціль зробити моніторинг рівня заряду АКБ, все дуже гарно працює, але коли АКБ в режимі 12В, та свінцові.
Але в мене є місце, де в мене збірка 24 в і вони Lifepo4 200А кожен.
Використовую ось такий простий voltage sensor:
https://www.aliexpress.com/item/1005005106676499.html

Що коїться?
Підключаю nodemcu до першого АКБ між + та - (12в), начебто працює, але буває по різному, дуже часто nodemcu перестає подавати ознаки життя. 
Взяв іншу плату, під'єднав також до другого АКБ в схемі 24в (на інші 12в клеми) і бац, перша і друга nodemcu вже не подає ознаки життя зовсім.

Ну думаю ок, перевіряю обидві nodemcu, USB мертві, там чип ch340c, схоже вийшов з ладу, на компі вже нічого не працює також, usb кабелі також усе, не працюють.

Тут я не здався, достав ще одну Nodemcu, вже залучив analog multiplexer і 3 різні voltage sensor.

Після тестування на окремих АКБ, все гаразд, все працювало як годинник.
Але, як тільки почав підключати до 2х АКБ в схемі 24В, після підключення до другого АКБ отримав димову завісу, почали горіти проводка між nodemcu (G) і voltage sensor.

Вот, чухаю голову і думаю, що я не розумію, чому воно чудово працює на окремих АКБ і не працюю якщо АКБ стоять послідовно?

Screenshot-2024-01-21-at-22_48_47.jpeg

Остання редакція InventoR (2024-01-21 23:51:19)

Неактивний

#2 2024-01-22 01:29:25

dimich
Учасник
Зареєстрований: 2023-12-01
Повідомлень: 137

Re: Nodemcu ESP827 та voltage sensor для 2х12в АКБ

По-перше, на цих "сенсорах" є позначення: Vcc, GND, S, "+", "-". У вас на картинці цих позначень нема, що куди підключене - зовсім незрозуміло.
Якщо вірити вашій "схемі", то як мінімум ліва АКБ замкнена накоротко.

По-друге, як ви зібрались міряти напругу на кожній АКБ відносно землі окремо, коли вони зʼєднані послідовно? Намалюйте просту зрозумілу схему.
Ви можете поміряти напругу на одній ("нижній", мінус которої на землі) і сумарну напругу на обох. Напругу на "верхній" обчисліть відніманням.

По-третє, цей "сенсор" - банальний резистивний дільник напруги з коефіцієнтом 5. 24 В / 5 = 4.8 В. Ви впевнені, що на вхід контроллера з живленням 3.3 В можна подавати 4.8 В?

Неактивний

Швидке повідомлення

Введіть повідомлення і натисніть Надіслати

Підвал форуму