#2 Re: Апаратні питання » Періодичний збій роботи Ардуіно » 2024-01-21 22:38:21

Питання по живленню, ніби, відпало.  Відключив від блоків живдення 220, відключив заземлення будинку,  заживив ардуіно  від крони - все одно при роботі електрокотла ( коли котел  відключений, то все працює відмінно )  починається хаос з температурами від датчиків. Схиляюся , що то якісь електромагнітні поля , які створює котел, yikes , так впливають на роботу контролера.  Як з тим боротися?

#3 Re: Апаратні питання » Періодичний збій роботи Ардуіно » 2024-01-21 20:10:30

Дякую  Всім за увагу.
Сьогодні переніс ящик подалі від котла. Нічо не дало. smile

"Навіщо? Одного там вистачить із запасом." -  боровся з проблемою. В ютюбі хтось про  говорив, що треба два блоки - то я так зробив. Але температури пропадають як з одним, так і з двома.

Датчики живляться тис самим блоком, що і ардуіно.

"Датчики живляться паразитно з шини чи по окремій лінії? Якщо по окремій, з боку датчиків стоять блокуючі конденсатори? " - Датчики живляться по окремій лінії. А можете написати про конденсатори? Який би то мав бути номінал?

"Я так розумію це відбувається за допомогою тих двох синіх проводів які йдуть з реле внизу ардуїни? То ви б їх ще проклали одразу зверху AVR-ки ..." - я не думаю, що то через то. Навіть якщо силова частина ардуіно повністю обезточена, і котел керується своїм внутрішнім температурним датчиком, все одно температури пропадають. sad

Осцилографа не маю, не вмію.

Хочеться вірити, що є просте рішення.

#4 Re: Апаратні питання » Періодичний збій роботи Ардуіно » 2024-01-20 20:18:58

dimich пише:
Orest1 пише:

Резистори 4,7 кОм.

Спробуйте зменшити до 1 кОм.

Можливо спробую.
Можете в двох словах роз'яснити що відбудеться?

#5 Re: Апаратні питання » Періодичний збій роботи Ардуіно » 2024-01-20 20:01:20

кожен датчик має окремий пін, підтягнутий своїм резистором.
Опитується кожні 10 секунд. при частішому опитуванні хаос зростає.
Але поки не працює електрокотел - все добре, датчики працюють.

#7 Re: Апаратні питання » Періодичний збій роботи Ардуіно » 2024-01-20 19:15:11

Дровода від різних датчиків відповідної довжини до їх розміщення. До датчиків  на гребінці  приблизно 1 м. До датчиків на колекторах близько 15 м. Резистори 4,7 кОм. Пробував різні провода - сигнальні, вита пара,  екрановані. Результат той самий.

#8 Апаратні питання » Періодичний збій роботи Ардуіно » 2024-01-20 18:07:52

Orest1
відповідей: 19

Доброго дня.

Хочу зробити (довести до ума) для свого дому систему опалення від сонця.  На даху стоять колектори, які віддають тепло в бак з водою. З бака підігріта вода подається в систему опалення. Коли бак непрогрітий, включається електричний котел. Колектори, бак, підлога, приміщення, гребінки теплої підлоги обладнані датчиками температури ds18b20.  Ардуіно на основі отриманих температур керує насосами і котлом, значення температур , статуси насосів  виводяться на два екрани lcd. Присутній годинник, для визначення години доби для використання тарифу  електроенергії день-ніч, година також виводиться на  lcd. Зібрано в металевому ящику. Все, нібито, працює, але періодично в роботі  виникає збій. Деколи датчики хаотично перестають повертати температуру і показують короткочасно -127.  Раніше я використовував uno, датчики були під'єднані по одній шині, опитувалися по адресах. Тепер я  поставив mega, датчики опитуються кожний через свій пін, але роблема збою не пройшла. Ардуіно і плата реле живляться окремими блоками на 12в. Пробував заживлювати 220 через інверторний стабілізатор,  потім через екофло - все одно періодично збоїть. Зауважив, що коли включений котел, то збоїти починає сильніше. В момент виключення котла майже всі датчики  сходять з розуму, за довгий період часу годинник почав відставати годин на 15. З чим це може бути пов'язано? Чи може електрокотел створювати якесь електромагнітне поле, яке впливає на роботу ардуінки? Чи є зміст помістити її в металевий екран? Чи може розмістити ардуіно і блоки живлення в різних металевих корпусах або віднести збірку подалі від електрокотла? Чи може проблема в чомусь іншому ? Буду вдячний за пораду.

Підвал форуму