#1 2016-01-17 10:57:39

brigadir
Учасник
Зареєстрований: 2015-03-04
Повідомлень: 17

Електромагнітна котушка, потрібні розрахунки...

Така ситуація: маю електродзвінок - механізм такий, яким колись дзвонили в школах. В ньому котушка примагнічує металеву пластину з "молотком", і цей молоток стукає по дзвінку. Він працює від 220В. Всередині 2 котушки з 5650 витками 0.22мм дроту, з’єднані послідовно.

Я хочу прикрутити цей механізм до Ардуіно, і перш за все хотів би, щоб він працював від 5В, щоб не тягнути окреме живлення. Наскільки я розумію, котушки треба замінити. Підкажіть, хто розбирається в цій темі, які оптимальні параметри котушки, щоб від 5В була якнайбільша сила намагнічення. Блок живлення видає до 800мА.

Якщо в принципі 5В 800мА недостатньо, щоб стукати "молотком", маю ідею використати імпульсний множник напруги на конденсаторах, який би заряджався протягом секунди-двох і тоді пробивав імпульс (стукати потрібно не частіше). Але, наскільки розумію, простих схем такого множника для постійного струму нема...

Неактивний

#2 2016-01-17 11:33:04

vvr
Учасник
Зареєстрований: 2015-04-12
Повідомлень: 874

Re: Електромагнітна котушка, потрібні розрахунки...

выход 5 вольт дуни даёт всего 200 ма
вот от этого и идите
ну а если серьёзно, подобные вещи нужно запитывать не от мк
см в сторону реле или транзистора

Неактивний

#3 2016-01-17 14:57:00

Nefreemen
Учасник
З Киев
Зареєстрований: 2015-12-19
Повідомлень: 716

Re: Електромагнітна котушка, потрібні розрахунки...

Прикиньте (померите ток) мощность. И сделайте вывод  big_smile . Почему то мне кажется от затеи с 5В Вы очень быстро откажетесь (если это тот звонок который я себе представил cool ). И напоследок, Вас не смущает что механизм звонка рассчитан  на переменный ток а Вы хотите запитать  5В (постоянки?) roll ??? Не ищите сложных путей: два провода 220В к звонку реле на 5в, диод, транзистор, сопротивление и будет Вам счастье... big_smile.

Остання редакція Nefreemen (2016-01-17 15:13:31)

Неактивний

#4 2016-01-17 15:41:57

brigadir
Учасник
Зареєстрований: 2015-03-04
Повідомлень: 17

Re: Електромагнітна котушка, потрібні розрахунки...

vvr, живлення буде від блока паралельно з мікроконтролером.

Nefreemen, міряв, рахував... Якщо підключити наявні котушки паралельно і до 12В, струм виходить 40мА. Тобто в принципі є простір для нарощування потужності. Я тільки не знаю, як саме її нарощувати (розкрутити півобмотки, перемотати товстішим проводом... ???) - саме в цьому і є моє питання тут на форумі. Щодо змінного струму, то це не проблема. Оригінальний дзвінок "тарабанив" під 50Гц, я хочу, щоб він стукав раз в пару секунд.

Неактивний

#5 2016-01-17 20:32:13

Nefreemen
Учасник
З Киев
Зареєстрований: 2015-12-19
Повідомлень: 716

Re: Електромагнітна котушка, потрібні розрахунки...

Хоча мені не зрозуміло навіщо Вам це потрібно, ( коли існують бузери по 10 грн.) попробую пояснити як це можна зробити. Перш за все потрібно вияснити як механізм буде працювати при постійному струмі, скоріше всього молоточок буде бити по одній тарілці ( тобто одна обмотка взагалі не потрібна). Дальше, підберіть дослідним шляхом напругу (постійного струму) при якій Вас буде влаштовувати "сила удару". Заміряйте струм при цій напрузі (для для подальшої уяви що Вас чекає). Оскільки енергія магнітного поля прямо пропорцільна  індуктивності помноженій на квадрат струму, а індуктивність соленоїда прямо пропорціональна квадрату кількості витків то маємо  що відношення кількості витків соленоїда обернено пропорційна відношеню струмів, а значить і напруг.  Тобто поділіть підібрану напругу на 5В у стільки ж разів зменьшіть  кількість витків але очікуйте зростання струму в стільки ж разів, а значить можливо прийдеться перераховувати діаметер проводу, при цьому необхідно враховувати питомий опір і т.д. Тому я Вам і написав: "Прикиньте (померите ток) мощность. И сделайте вывод  big_smile". Тому ще раз подумайте а чи варта гра свічок...Можливо задача рішається простіше  roll .

Неактивний

#6 2016-01-17 21:44:14

brigadir
Учасник
Зареєстрований: 2015-03-04
Повідомлень: 17

Re: Електромагнітна котушка, потрібні розрахунки...

Nefreemen, дякую за підказку щодо індуктивності. Глянув на Вікіпедії, виходить така закономірність: E ~ N^2 * I^2. Якщо ми розмотуємо котушку, то виросте сила струму, але зменшиться к-сть витків, тобто магнітне поле в результаті залишиться таким самим. Вихід лишається тільки перемотати котушку товстішим проводом.

Інтерес більше академічний ніж практичний. Маю такий дзвінок: ZAMEL DNS-971 і хочу, щоб він дзвонив від ардуінки.

Неактивний

#7 2016-01-17 23:04:54

Nefreemen
Учасник
З Киев
Зареєстрований: 2015-12-19
Повідомлень: 716

Re: Електромагнітна котушка, потрібні розрахунки...

Врахуйте що збільшення діаметру приведе до зменшеня опору соленоїда, а значить збільшеня струму. Таким чином істина десь посередині  big_smile .

Неактивний

#8 2016-01-23 11:14:10

brigadir
Учасник
Зареєстрований: 2015-03-04
Повідомлень: 17

Re: Електромагнітна котушка, потрібні розрахунки...

В результаті вибрав простий шлях - купив соленоїд на 6В, 4Вт, 1000 витків, опір 9 Ом, силу тяги заявляють 2.6кг. Маркування EMA-0837S-06, якщо комусь ще буде потірбно. Соленоїд зі своєю задачею справляється, стукає в дзвін досить голосно smile

Неактивний

#9 2016-01-24 17:13:34

Nefreemen
Учасник
З Киев
Зареєстрований: 2015-12-19
Повідомлень: 716

Re: Електромагнітна котушка, потрібні розрахунки...

4Вт  roll , нічого собі  roll ...Сусіди мабуть у захваті... lol

Неактивний

Швидке повідомлення

Введіть повідомлення і натисніть Надіслати

Підвал форуму