#1 2022-10-31 17:51:31

Daminski
Учасник
Зареєстрований: 2022-08-12
Повідомлень: 18

IR датчик наближеня, чому з пультом ДУ працює на більш дальню відстань

Вітаю. Хочу зробити датчик наближення, щоб він спрацьовував на перешкоди більш ніж 4 метри. І зіткнувся з проблемою, що світлодіод з магазину (TSAL6100), хоч і потужний, але не дозволяє фотоприйомнику спрацювати на перешкоду на відстані 4-5 метрів, а якщо на цю перешкоду посвічу пультом від телевізора, то все працює, фотоприйомник уловлює відобрадений світловий сигнал. Можливо хтось може підсказаьи чому пульт від телевізора потужніше світить, чи в чому секрет? І як добитися такого ж ефекту без пульта ДУ?

Опишу, що зробив я. Мій датчик зараз може реагувати на перешкоду максимум 1.75м від себе, і то з двома світлодіодами (а в пульті ДУ всього один, і світить далі)
Взяв фотоприйомник на 38 кілогерц, який може уловлювати світловий сигнал на відстані 45м, спаяв генератор імпульсів 38кГц для IR світлодіоду і другий генератор на 200Гц, який постійно вмикає/вимикаєте перший сигнал (38кГц, щоб фотоприйомник постійно оновлювався, бо від простого разового увімкнення модульованого сигналу він лише на секунду видасть високий сигнал на виході та погасне).

Можливо в пульті ДУ стоїть якийсь ще більш потужний світлодіод, чи справа в схемі кодування його сигналу? Хочу експериментував з генератором частоти та складності, якщо змінювати частоту, то реакція погіршувалася. Буду вдячний за поради чи підсказки

Неактивний

#2 2022-11-01 00:11:57

Honey
Учасник
З Київ
Зареєстрований: 2020-09-26
Повідомлень: 414

Re: IR датчик наближеня, чому з пультом ДУ працює на більш дальню відстань

Порівняйте візуально світло (яскравість, діаграму направленості) від обох світлодіодів. Підказка: камера фотоапарата/телефона "бачить" інфрачервоне світло.

Неактивний

Швидке повідомлення

Введіть повідомлення і натисніть Надіслати

Підвал форуму