#1 Апаратні питання » Якщо у Вас виникли проблеми з 3.2" TFT LCD Touch shield Mega » 2015-09-01 10:29:27

Adios
відповідей: 0

Усім доброго дня!
Хочу поділитись інформацією стосовно 3.2" TFT LCD Touch shield Mega і можливих проблем з ним.

Про все по-порядку:

Купив на днях ардуінку Мега (клон) і 3.2" TFT LCD Touch shield Mega:

http://arduino-ua.com/prod243-Arduino_Mega_2560
http://arduino-ua.com/prod199-32_TFT_LCD_Touch_shield

Доставили швидко, товар досить якісний, як на китайця (на Мезі один роз'єм був запаяний криво, але враховуючи економію в 782 грн -- на таке можна закрити очі).

Першим ділом запустив приклад з бібліотеки з кнопками, так як він найбільш красивий, як на мене:

https://www.youtube.com/watch?v=cgWdHNH14Yo

і тут почалися проблеми...тачскрін не реагував коректно, а екран світив дуже-дуже тускло. серед білого дня його майже не було видно..не говорячи вже про темне приміщення.
Почались "танці з бубном"..Почав з тачскріна. Пробував калібрувати програмно. Загружав різні скетчі. Тачскрін або не реагував взагалі (скетч з калібруванням) або працював при натисканні і зависав (скетч з кнопками і малюванням)
При цьому неважливий тип підключення ардуінки по живленню -- чи USB, чи від зовнішнього джерела. Інтернет і гугл усердно мовчав, тож два дні пішло на те, щоб виявити брак у апаратній частині:

http://arduino-ua.com/docs/sch-itdb02-mega.pdf

перемикач SWITCH-1 виявився поломаним (без рухомої металевої частинки). По схемі видно, що напруга з даного перемикача подається лише на ІС5 - 74HC365 http://www.nxp.com/documents/data_sheet/74HC_HCT365.pdf -- мікросхема буфер, яка якраз і відповідає за під'єднання тачскріна до ардуінки! Після запаяння перемички на місці перемикача тачскрін почав працювати ідеально.

Далі настала черга підсвітки. Програмна зміна яскравості/контрасту нічого не дала. Навчений гірким досвідом тачскріна, я зразу ж перейшов до схеми і вуаля! Виявилось, що китайці банально запаяли резистор R1 не 10Ом, як вказано на схемі, а 100Ом. Тож на підсвітку екрану струм поступав у десять раз менший відповідно. Випаявши smd резистор (він там, слава Богу, один) і замінивши його на звичайний (такого маленького планарного на 10 Ом під руками не було, а місця там хватає, бо на платі Меги напроти дискретних елементів немає), я нарешті довів свій екранчик до пуття. Правда, при цьому зробивши мікротріщину на склі екрану sad
Тож будьте уважні, скло в даному LCD дуже тоненьке та крихке і при багаторазовому вставлянні у роз'єми Меги, потрібно бути вкрай обережним.

Я не виставляю ніяких претензій магазину, та й екран міняти не збираюся (особливо враховуючи тріщину на склі з моєї вини) та і альтернативи даному LCD модулю на жаль не бачу. Особливо в ціновій категорії і повній відповідності до пінів Меги.

Лише хочу поділитись інформацією, можливо у когось будуть такі ж проблеми і дана тема зекономить комусь пару днів мороки.

#2 Re: Апаратні питання » Arduino & TEA5676 module » 2015-08-17 15:31:35

Нажаль, я не умію робити 2 і більше шин I2C на Arduino... тож попробую або з комутатором, або методом зміни рівня на піні BUSMODE.

" что за проект? ) интересные входные условия ) или большой секрет? ) "

на роботу необхідно зробити аналізатор рівнів сигналу одночасно трьох FM станцій, з можливістю послухати в будь-який час одну з них в ефірі.
Реалізую на Arduino + 3 TEA5676, TDA7313 (в ролі комутатора по НЧ), 3 світлодіодних стовпці, LCD екран і управління через IR.

На даний момент травлю переходніки на TEA5676, щоб можна було їх нормально запаяти на макетниці.

Як зроблю проект, виложу схему, програму і фото.

#3 Re: Апаратні питання » Arduino & TEA5676 module » 2015-08-17 11:33:10

Дякую за поради!
Я найшов в інтернеті одну статтю, де хлопці старалися і успішно підключили 2 ігрових джойстика-нунчаки одночасно до свого пристрою. У всіх нунчак Wii на планеті -- адреса 0, DEC.
Тож вони вийшли з ситуації за допомогою CD4066BC (щось типу наших К561КП2) інтегральна мікросхема комутатор: http://www.wayneandlayne.com/projects/v … ld/design/
Проте, у моєму випадку таких мікросхем потрібно 2 ( 3 лінії SDA і 3 лінії SCL), а мікросхема CD4066BC комутує лише до 4 ліній. Також, я переживаю чи не впливатиме негативно ця мікросхема-комутатор на шину I2C, якщо її впаяти в розрив шини.

Стосовно BUSMODE і BUSENABLE -- Ви надихнули мене на непогану ідею!!!
Вивід BUSMODE дозволяє вибирати інтерфейс модуля з I2C на SPI.
Якщо на ньому логічний "0", вибрана шина I2C.
Отже, по ідеї, я можу підключити три модуля TEA5767 напряму на шину, а виводи BUSMODE не садити прямо на корпус, як роблять усі конструктори FM приймачів, а натомість на виводи Arduino, наприклад pin2, pin3, pin4.
Тоді програма приблизно виглядатиме так:

digitalWrite(pin2, LOW);
digitalWrite(pin3, HIGH);
digitalWrite(pin4, HIGH);
Wire.beginTransmission(0x60);
Wire.write(0x00); // 1-й байт            // працюємо з першим модулем
Wire.endTransmission();

digitalWrite(pin3, HIGH);
digitalWrite(pin3, LOW);
digitalWrite(pin4, HIGH);
Wire.beginTransmission(0x60);
...                                                 // працюємо з другим модулем
Wire.endTransmission();

digitalWrite(pin3, HIGH);
digitalWrite(pin3, HIGH);
digitalWrite(pin4, LOW);
Wire.beginTransmission(0x60);
...                                                 // працюємо з третім модулем
Wire.endTransmission();


Тільки от виникає питання, чи не заглючить модуль, якщо на нього приходитимуть дані по протоколу I2C, а інтерфейс буде вибраний SPI ?? І чи працюватиме Arduino надійно при зчитуванні даних??

Стосовно ж BUSENABLE, на превеликий жаль, на модулі не виведений даний вивід... http://www.instructables.com/id/FM-radi … ro-contro/
Розміри модуля 11х11 мм, площа повністю заповнена елементами, а відстань між виводами мікросхеми всього лише 0,5мм.
Я маю мікроскоп і паяльну станцію, навики в такій роботі є, але я не думаю, що підпаявшись дротиком до ніжки мікросхеми, якість пайки гарантуватиме довгу і надійну роботу.
Тож прийдеться ідею з BUSENABLE відкинути...

#4 Апаратні питання » Arduino & TEA5676 module » 2015-08-15 22:58:23

Adios
відповідей: 7

Усім привіт!
Специфічне запитання:

Є три модулі FM тюнера TEA5676, які підключається по шині I2C.

Модуль надзвичайно популярний і в інтернеті є безліч прикладів з схемами та програмами FM приймача на Arduino.

Стикнувся з такою проблемою -- мені потрібно підключити три таких модуля до одної плати Arduino pro mini/ nano/ uno, але у всіх них ОДНАКОВА адреса 0х60.
В даташиті чорним по білому написано:

IC address: 110 0000b
Structure of the I2C-bus logic: slave transceiver
Subaddresses are not used

Тобто ніяких префіксів, а також апаратної зміни адреси за допомогою резисторів як тут https://learn.adafruit.com/adafruit-led … 2c-address в даному модулі, на жаль, не передбачено.
Отже, якщо я підключу три модулі одночасно, то командою Wire.beginTransmission(0x60); я керуватиму зразу трьома модулями, що мені не підходить.

Гуглив про ці модулі все що можна, рішення так і не знайшов.
Проте, пишуть що все ж вихід в таких ситуаціях є, і завжди можна підключити до 8 однакових мікросхем на шину I2C.
Можливо, хтось знає як заставити Arduino розрізняти ці три TEA5676?
Наскільки я знаю, кожна мікросхема має свій унікальний ID, можливо за допомогою цього можна якось вийти з даної ситуації?

Наперед дякую за будь-які відповіді.

Підвал форуму