Ви не увійшли.
Якщо вам потрібно забезпечити автономне живлення для Raspberry Pi 5, можна скористатися понижуючим модулем DC-DC XL4016. Цей модуль дозволяє знизити напругу з джерела (наприклад, з акумулятора) до необхідних 5В для живлення Raspberry Pi.
Ось як це можна зробити:
Джерело живлення: Вам потрібен акумулятор або блок живлення з напругою вищою за 5В. Наприклад, можна використовувати 12В акумулятор.
Підключення модуля XL4016: Підключіть вхідні контакти модуля до вашого джерела живлення (акумулятор 12В або інше). На виході вам потрібно налаштувати 5В, що підходить для живлення Raspberry Pi.
Налаштування напруги: За допомогою підстроювального резистора на модулі XL4016 ви можете точно налаштувати вихідну напругу на 5В. Для цього знадобиться мультиметр для перевірки рівня напруги на виході.
Підключення Raspberry Pi: Після налаштування на 5В ви можете підключити модуль до Raspberry Pi через micro-USB або через GPIO контакти (пам'ятайте, що при підключенні до GPIO необхідно подавати напругу на відповідні пін-контакти живлення).
Переваги модуля XL4016:
Стабільна вихідна напруга, що дуже важливо для Raspberry Pi.
Високий ККД (до 90%), що забезпечує довшу автономну роботу при живленні від акумулятора.
Можливість працювати з високими вхідними напругами (до 40В), що робить цей модуль універсальним.
Тож, використання DC-DC понижуючого модуля XL4016 для живлення Raspberry Pi 5 — це ефективне і просте рішення для автономних проектів.
Схеми RPi 5 у відкритому доступі, нажаль, не знайшов, тому далі - тільки мої припущення.
При напрузі в 5.6v вона працює без проблем, але на дисплеї зауваженні про підвищену напругу, при 5.8 вимикаеться.
Без PD на любому USB струм в 0.65А і порт вімикається. Якщо брати не лише блок живлення від офіціала, а і від китайців GaN технології (так вони називаються) то PD працює, струм на USB можна підняти до 2.25А.
Там стоїть PMIC DA9061. Ні про USB, ні про PD вона нічого не знає, а отже, працювати із напругою вище 5 В не вміє. У неї максимально допустима вхідна напруга - 6 В.
Підтримку PD у блока живлення запитує сама малинка. Якщо блок підтримує 5В 5А, тоді обмеження струму в 0.6 А з вихідних USB знімається. На цьому "підтримка" PD закінчується, все.
Але чомусь малинка5 не хоче переходити на PD і обмежує віхідний струм.
Тому що схема живлення самої RPi 5 не вміє PD. PD використовується лише для зняття обмеження струму.
І ще, тестер протоколів знайшов профіль PD з функцією 5v 5A? але чомусь малинка його не бачить.
PD є три з половиною версії на сьогодні. Не факт, що малинка вміє розпізнавати їх всі.
Тому продовжую шукати перетворювач для автономного живлення малинки5.
Якщо у вас основний споживач - це NVMe, підключена до FPC, то забудьте про PD. Заживіть її окремо, в обхід малинківської PMIC.
Доброго дня.
Проводив деякі тестування стосовно Малинки ПІ5.
При напрузі в 5.6v вона працює без проблем, але на дисплеї зауваженні про підвищену напругу, при 5.8 вимикаеться.
Без PD на любому USB струм в 0.65А і порт вімикається. Якщо брати не лише блок живлення від офіціала, а і від китайців GaN технології (так вони називаються) то PD працює, струм на USB можна підняти до 2.25А.
Перебрав декілька варіантів стосовно автономного живлення для raspberry pi 5, а саме різні DC-DC перетворювачі з вбудованою PD. Сам тестер різних протоколів PD та QC бачить PD та QC. Але чомусь малинка5 не хоче переходити на PD і обмежує віхідний струм. Дуже сподобався перетворювач LX-FC528. Вхід напруга від 6 до 35v. В мене підключена на 28v і я вікористовував з спеціальним шнурком Tipe-C to Tipe-C з чіпом бо більше 30Вт не видасть перетворювач. Отже я зміг отримати в ноутбук 65Вт. А малинка морозиться і більше 10Вт не бере. Тому продовжую шукати перетворювач для автономного живлення малинки5.
І ще, тестер протоколів знайшов профіль PD з функцією 5v 5A? але чомусь малинка його не бачить. Якщо напруга на вході перетворювача 12v то частина профілів знака і 5 на 5 теж зника і відповідно не може перетворювач відати потужнітьна виході при низькій вхідній напрузі. Як напруга 24v то профілі з'являються і мозна отримати максимальну потужність від перетворювача 65Вт. Враховуйте це.
Всім успіхів.
Наскільки розумію, PD потрібно тільки для того, щоб забезпечити по 1.6А на USB виходах. Якщо PD нема, то струм на USB-виходах просто обмежується до 0.6А. Мені поки не вдалося знайти, чи підтримує RPi 5 підвищення напруги по PD, бо 5В 5А - це наче б то тільки у PD 3.1, і кабель має бути здатним тягнути такий струм.
А от щодо M.2 памʼяті, скільки вона споживає при активній роботі? Ось тут згадується, що FPC коннектор може забезпечувати не більше 5 ватт, а типові NVMe зазвичай споживають більше. Потрібне окреме додаткове живлення для NVMe.
Якби так просто.... Маю дуже непогані перетворювачі ( traco power ), але схоже що є якийсь нюанс - похоже потрібно щоб було с підтримкою PD (?) , бо без неї rp5 обмежує споживання струму . Підключали до джерела живлення яке підтримує 5В 6А використовуючи "звичайний"TypeC - висить сповіщення про недостатню потужність джерела живлення. Через GPIO підключати не ризикнув, бо незважаючи на те що це не перший одноплатник цієї компанії виглядає він трохи сирим . З RP4 , різними старенькими orange pi ніяких проблем в цьому напрямку не спостерігалось .
Пікове споживання не заміряв , але при роботі від 5.1В 3А джерела живлення в деякі моменти вона підвисає , з чесними 5.1В 5А працює ідеально.
Значить, задача зводиться до пошуку якісного step-down DC-DC. Розумію, що в цьому і полягає питання. Згадані у попередньому коментарі модулі непогані. Може хто ще порекомендує щось інше.
Тут скоріш за все проблема не в потужності як такій, а в "якості" напруги при різних умовах. Потужність обмежена в основному ККД перетворювача та його здатністю розсіювати тепло. А рівень пульсацій залежить як від схеми, так і від струму, і різниці вхідної та вихідної напруг. Один і той же DC-DC при одних умовах може давати прийнятний рівень пульсацій та встигати адекватно реагувати на зміну струму, а в інших уже ні.
Спробуйте таки поставити додатковий LC-фільтр. Так, це габарити. Втім, чим вища частота перетворення DC-DC, тим менші потрібні номінали елементів.
Raspberry pi 5 інтегрується в мережу яка живиться в діапазоні 24-28 вольт. Задача заключається в тому щоб ту напругу підігнати до потреб raspberry . Пікове споживання не заміряв , але при роботі від 5.1В 3А джерела живлення в деякі моменти вона підвисає , з чесними 5.1В 5А працює ідеально. Живлення подається через TypeC, на данний момент з підключених модулів - модуль камери та М2 пам'ять. Потрібен якийсь перевірений варіант, бо вже одну малинку підпалили трохи запускаючи від павербака (вийшли з ладу М2 шилд та PCI/USB 3.0 інтерфейси)
3 А недостатньо? Наскільки знаю, 5 А потребує тільки RPi 5 для забезпечення 1.6 А на підключену до USB периферію.
Яка саме у вас малинка? Яке реальне середнє і пікове споживання?
28 вольт - це з PD? Яка напруга самого джерела? Якщо там 1 cell Li-Ion, то не дуже ефективно спочатку підвищувати, потім знижувати. Один step-up буде ефективніше.
Якщо DC-DC сильно шумить і малинка через це збоїть, то можна або П-подібний LC-фільтр, або вхідну напругу підвищити до 6-6.5 В і лінійний LDO-регулятор, якщо потрібно - з радіатором.
Із step-down ці непогано себе поки що показують: Понижуючий перетворювач 5.2В 8А з 2хUSB виходами Але пульсації потрібно давити.
Всем привет. Столкнулся с небольшой неопределённостью касательно автономного источника питания к малине , может кто поделится своим опытом в этом направлении? Настало время потихоньку её интегрировать в проект, доступное напряжение в пределах 28 вольт , хотелось бы её туда максимально надёжно подключить. Находил готовые решения понижаек с PD/QC но максимум что готовы дать так это 3А при 5 вольтах , а как показала практика этого недостаточно . Может кто-нибудь нашёл вариант как ей 5.1В 5А реализовать от батарей ?