#1 Re: Проекты » Очередная система считывания данных счетчика » 2020-03-29 22:52:04

в черговий раз: браво )))
і спасибі за купу цікавого матеріалу і посилань в статті

#3 Re: Проекты » Сделал что-то интересное? Не держи в себе, расскажи сообществу! » 2020-03-05 00:11:31

Watchdog пише:

Що вона корисного робить, ця розумна пожежна Ардуiна? Не зрозумiло! big_smile

угу, не зрозуміло навіщо у пожежній частині 150 датчиків температури і 25 ардуіно UNO R3 + W5100. ви хоча б один екземпляр зробили і відкатали

#5 Re: Програмування Arduino » Обработка кнопки, что может быть проще... » 2020-03-04 23:43:22

так, кнопки бувають різними. в мене теж  була проста задача - детектувати через оптопару чи натиснута кнопка, через яку тече струм з частостою 50Hz ...

#6 Re: Апаратні питання » плата » 2020-03-04 22:22:22

Mishka пише:

Производство 10000 простых двуслойных плат размером 10х10 см обойдется где-то в $7000, то есть по 7 центов за штуку.

буду занудним, але це 70 центів за шт )))
а щодо виробництва - так, все вірно, в нас краще сировину будуть експортувати (типу ліс-кругляк), а не продукт переробки, бо це легше, швидше і дешевше по затратам.

#7 Re: Проекты » Система управление резервом воды и котлом отопления в квартире. » 2020-01-30 22:29:29

NickVectra пише:

мой гидрофор был без гидроаккумулятора. Из-за  этого гидрофор часто срабатывает.
Сейчас я дополнительно установил гидроаккумулятор на 80 л.
Для Вышего случая я думаю гидроаккумулятора тоже нужен большой ёмкости, а не стандартный. Хотя с таким мотором как Вы описали он работает немного по-другому.

гідроакумулятор на 80л та ще й на двох чоловік це мегакомфортно для мотора. я теж розглядав варіант установки такого гідроакумулятора, але із наносною станцією scala 2 він як окремий елемент не потрібний. там є встроєний об'ємом всього 0,65 л. але постійний заданий тиск підтримується за допомогою інтелектуального регулювання продуктивності мотора в залежності від показів датчика тису.
правда мотор постійно включається по кожному чиху (відкриттю крана), але це його штатний режим роботи. більше того, після припинення водозабору він на долю секунди виключається і ще раз включається на 8 секунд для плавного добору тиску із 2,8-2,9 (що підтимується при включеному водозаборі) до 3,1 бар (при закритих кранах).
ну а з свого боку я постарався зробити "тепличні" умови для зменшення нагрузки на мотор: подача води під тиском (бак встановлено на підвищенні), подача і відведення води виконані 32-ю трубою. таким чином я сподіваюся зменшити електроспоживання насосною станцією і збільшити її довговічність. працює вона трохи голосніше старої морозилки, що стоїть поруч.

NickVectra пише:

Для обогрева баков на чердаке ... можно и ардуинку использовать.?
Возможно если Вы их хорошо утеплителем, то обогрев вообще не нужен, т.к будет происходить постоянный обмен воды в банках, которая будет иметь температуру воды в водопровода.

мікроконтроллер для контроля температури буде використовуватися полюбе)))
бак досить добре утеплений, зараз у ньому 11 градусів тепла (на дворі трохи вище нуля), при -10 у баку було +6 градусів. причому у грудні при короткочасних 10-ти градусних морозах бак ще був не утеплений (тільки труби до нього) і не заморозився. при -15-ти замерзла вхідна труба, але через добу розмерзла. вихідна труба, що йде до мотору не замерзла напевно із-за своєї товщини DN 32 (вхідна DN15) і більшої швидкості руху води в ній. 
про пенопластовий домик теж думав, але очевидно, що слабим місцем є труби, вони проходять по відкритому простору метрів чотири. буду колхозити їх обігрів кабелем при температурах нижче 10 градусів або збільшувати шар їх утеплення.

NickVectra пише:

На входе квартиры у меня установлен 100 мк фильтр.

все забуваю спитати, а які фільтри встановлені у вас перед баком? у мене встановлено один 10-20 мікронний, але забивається досить швидко. міняю кожен місяць.

і ще, не могли б ви поділитися посиланням на кран, що управляється сервоприводом.

#8 Re: Проекты » Система управление резервом воды и котлом отопления в квартире. » 2020-01-30 00:38:02

NickVectra пише:

Надеюсь ничего не упустил и по возможности ответил на все Ваши вопросы.

дякую, особливо за посилання на датчики. так здається на всі мої питання детально відповіли, буде над чим поміркувати )))

NickVectra пише:

Все они (котлы) имеют возможность подключать комнатный  термостат. Для этого убирается перемычка и вместо не подключается реле термостата.

не думав що все так просто, вважав що там якийсь "мудрий" протокол обміну, і кожної фірми свій )))
котел у мене на невбиваємій пасивній італійській автоматиці, працює вже під 20 років, і, ясно, можливості підключення стороннього термостату немає.
а у батьків є виносний датчик температури, причому безпроводний, що дуже зручно. так у них запрограмовано, щоб температура вночі падала до 16 градусів - приємно спати і серьозна економія газу.

NickVectra пише:

Один раз в старой системе отказал поплавковый клапан и вода тела в канализацию (не сразу услышали).

на такий випадок і планую класти перелив. так що ваша система прекрасно відпрацювала нештатну ситуацію.

От автоматического запуска гидрофора по давлению воды я отказался. Даже при слабом давлении воды или ее отсутствии на входе дома давления создаваемого баками самотеком достаточно для пользования краном и наполнения бычков туалета.  В Вашем случае если баки установлены на чердаке давление будет еще больше. Душем пользоваться не получается, поэтому и были установлены радиокнопки.

так, у мене тиск із баку прекрасний щоб помити руки холодною водою, на теплу не вистачає, для пральної машини доречі також. але я вирішив підключити гідрофор на постійно - бо це питання комфорту: в нас багато точок водорозбору і багато користувачів, і всюди класти дистанційні кнопки не варіант. а так дуже зручно постійно мати в системі один тиск, наприклад, коли жінка миє посуду а хтось на іншому поверсі захоче прийняти душ, то будь-ласка, струмінь води  ні в кого не зміниться, навіть якщо хтось ще спустить унітаз чи помиє руки. я взяв автоматичну насосну станцію grundfos scala2, там використовується економний мотор на постійних магнітах і частотний перетворювач. станція підтримує постійний заданий тиск незалежно від кількості точок водозабора, що використовуються в даний момент (одночасно до 8-ми). частотний перетворювач автоматично регулює обороти двигуна і тиск зовсім не плаває, і завдяки цьому мотор дуже економний і тихий. якщо одночасно відкритий один кран, то бере десь 200 Вт. максимальна потужність 550 Вт.
спочатку я теж не планував тримати насосну станцію постійно включеною, і вмикати її по годинам чи по падінню тиску нижче 2-х барів. бо три рази в день в центральному водопостачанні є нормальний тиск під 3 бари. але коли повністю відкрити кран то тиск із 2,8 бара паде до 2-х, а якщо відкрити інший, то ще нижче. при включеній насосній станції ж тиск постійно тримається на відмітці 2,9 бар, як би сильно не включати крани. (насправді із збільшенням відкритих кранів тиск трохи паде до 2,8-2,7 бар) так що я вирішив не ускладнювати систему, і на даний момент єдиним активним "розумним" компонентом є сама насосна станція.

NickVectra пише:

Обновление воды в баках у меня реализовано для того, чтобы вода в них не "испортилась", как это у меня уже было. Когда я долго не использовал воду в баках появился запах и баки пришлось срочно снимать и мыть.

це зрозуміло. тому ще одним доводом тримати насосну станцію постійно включеною було те, щоб не відбувалося застою води в баку, ну і загальне спрощення системи

#9 Re: Проекты » Система управление резервом воды и котлом отопления в квартире. » 2020-01-26 22:14:50

із плюшок, які б можна було реалізувати чисто програмним шляхом - індикація на планшеті і оповіщення на емейл про те, що в системі централізованого водопостачання вже довгий період не було води, і водозабор здійснюється тільки із баків. в такий момент якщо хтось вирішить прийняти ванну, то не факт що вистачить води )))
в нас відключають воду 1-2 рази на рік, і на сім'ю з 5 чоловік з двома ваннами і туалетами держу запас 300 л, на добу вистачає. можливо трохи в притик, але не треба постійно робити процедуру оновлення води у баках.

#10 Re: Проекты » Система управление резервом воды и котлом отопления в квартире. » 2020-01-26 21:46:21

щодо системи керування газовим котлом - невідомо який у вас котел, і як він управляється.  але скажу - справа дуже потрібна, сам би хотів щось таке мати, але мій котел таке не дозволяє. є задумка емулювати діяльність термопари котла, але такими речами балуватися не можна, і газовики не думаю що погладать по голові )))
із коду видно, що ви керуєте однією релюшкою. у вашого котла справлі є такий інтерфейс керування, чи ви просто керуєте  циркуляційним насосом?

#11 Re: Проекты » Система управление резервом воды и котлом отопления в квартире. » 2020-01-26 21:29:52

ну і трохи критики, сподіваюсь конструктивної ))):

проект досить переобтяжений і містить багато елементів, що знижують його надійність.

-при керуванні заповненням баку я б повністю поклався на поплавковий клапан, а не на кран з сервоприводом.

-незрозумілий алгоритм керування насосною станцією (гідрофором). при заявленому тиску в системі водопроводу 1,5 бар (а на графіку протягом всього дня 09/10/2019 бачимо лише 0,8-0,9 бар) він же ж має бути постійно підключений до мережі. а у вас ще й передбачена "чарівна" радіо-кнопочка для дистанційного включення гідрофора із ванни.
корисним буде хіба що вночі його відключати, щоб насос всіх не будив, коли хтось сходить в туалет. це якщо ви живете в квартирі.

чи ви беспосередньо керуєте мотором на основі показів датчиків протоку і тиску води? тоді великі питання до надійності датчиків. справа в тому, що такі електронні датчики тиску мають одну неприємну особливість: вони з часом забиваються і перестають показувати наявність будь-якогось тиску. при всіх закритих кранах система буде намагатися нескінченно включати мотор (згідно показів датчика тиску ж нема), і мотор буде працювати "на закриту задвижку" доки не перегріється.

-навіщо постійно вимірювати температуру водопровідної води?

Датчики температуры DS18В20 OneWire контролируют температуру на твердотельном реле включения гидрофора... Предотвращая перегрев реле гидрофора"

- а чому воно має грітися? та ще й так, що його температуру необхідно контролювати?

Конденсат собранный осушителем накапливается в резервуаре 0,7 л, при наполнении которого мембранный насос по таймеру выкачивает жидкость в канализацию.

можливо краще, щоб весь конденсат зливався зразу в каналізацію через аварійний злив? одним елементом в системі буде менше

#12 Re: Проекты » Система управление резервом воды и котлом отопления в квартире. » 2020-01-26 19:23:05

нарешті некомерційний цікавий проект, що ще й має практичну цінність)))
дякую що опублікували. сподобався ваш метод вимірювання кількості води в баках. чомусь досі не зустрічав таких погружних датчиків тиску, вважав що є тільки врізні. поділіться посиланням на датчик чи напишіть його модель (у пості модель ніде не вказана). яка точність показань датчика?
у самого стоїть аналогічна задача вимірювання кількості запасеної води в баку, поки що не можу визначитися з методом вимірювання:
- ультразвукове вимірювання відстані до дзеркала води (є сумніви щодо живучості датчиків при великій вологості всередині баку)
- вимірювання тиску рідини (не хотілося робити зайві врізки в бак. виявляється є погружні датчики)
- визначення факту наявності/відсутності води на певній висоті сенсорним датчиком (досить обмежений метод, але зручний тим, що не треба різати бак, датчики спокійно працюють через пластмасову стінку баку)
- ну і всякі інші кустарні методи типу купи герконів і поплавка з магнітом.

із позитиву відмічу те, що у вашій системі реалізований аварійний перелив в каналізацію. але не зрозуміло як саме він організований, якого діаметру труба, як підключено: зразу в каналізацію через "сифон", чи відкритий кінець труби виведено в умивальник. є підозри, що із-за того, що в нормально діючій системі перелив має траплятися дуже рідко, в сифоні за період простою просто зацвіте вода чи розведуться якісь бактерії.
в моєму баку переливу поки що нема, бо він розташований на горищі, і не зрозуміло, як його краще організувати в умовах замерзання.

ще цікавить де у вашій системі розташований датчик протєчки: в аварійному переливі чи десь знизу на полиці чи підлозі.

#13 Re: Програмування Arduino » Когда приемник включить первым то горит светодиод » 2019-02-23 21:16:30

при вашій схемі підключення його треба підтягнути вниз, за одно можна і D1:

void setup()
{
  digitalWrite(14, LOW);
  digitalWrite(15, LOW);
  pinMode(14, OUTPUT);
  pinMode(15, OUTPUT);
  ...
}

#14 Re: Програмування Arduino » Ethernet отправка и прием данных Get запросом » 2019-02-23 17:20:45

якщо ще актуально)

Есть код... с отправкой разобрался

а відправка йде точно?
проблеми можуть бути у двох місцях:

client.print( ds.getTempCByIndex(0) );

отримання даних із датчика займає досить тривалий час, тому краще попередньо отримати дані у якусь змінну, а потім відправляти get-запросом
якщо дані все ж таки відправляються то затримка у 200 ms перед отриманням даних

delay(200);
 
while (client.available())

іноді може бути замалою. цей час тратиться на виконання самого скрипта "add.php" на веб-сервері плюс 1-3 ms на отримання результату мікроконтроллером, і якщо у вас тормознутий скрипт, або БД, або сам апач то цей час може бути більший ніж 200ms.
наприклад в мене середній час на get-запрос і отримання й обробку відповіді 20ms, із них:
-  5ms - встановлення зв'язку з web-сервером і відправка get-запросу
- 10ms - час виконання скрипта на web-сервері
-  5ms - отримання і парсинг відповіді
але періодично цей час займає більше 200-250ms або навіть кількох секунд. це може бути на ділянці встановлення зв'язку з web-сервером, або під час виконання web-скрипта

Підвал форуму